Magazín 4u

V této rubrice naleznete spoustu užitečných informací nejen o produktech našeho e-shopu.

Peptidy – jak působí a co skutečně dokážou ovlivnit

Hned ze začátku je třeba si říct, že svět se zabývá výzkumem peptidů více než 50 let. Za tu dobu byly jejich blahodárné účinky prokázány nejen v laboratoři, ale i ve skutečných produktech. Peptidů existuje opravdu spoustu druhů a mohou být prospěšné v mnoha oblastech. Nás zajímají peptidy, které jsou přínosné pro kůži, proto se tedy zaměříme přímo na ně.

Co to jsou peptidy a jak se v nich vyznat

Asi každý z nás již slovo peptid nebo peptidy zaslechl buď kdysi dávno na škole v hodině chemie, nebo v posledních letech v rámci trendy článků o omlazení všeho druhu. Píšou o nich všude, ale kolik z nás si pamatuje, co to ty peptidy vlastně jsou? Peptidy jsou sloučeniny, které působí na naši pokožku velice blahodárným vlivem a byla by škoda si o nich neříct něco bližšího. Takže pokud se chcete dozvědět, jak se v peptidech orientovat.

Vitamín A neboli retinol – „zázračný“ vitamín pro Vaši pleť

Asi jste už slyšeli o úžasných účincích vitamínu A na pleť, které slibuje každý výrobce krémů nebo sér s jeho obsahem. „Retinol dokáže vyhladit vrásky, rozjasňuje pleť, redukuje akné a nadměrnou pigmentaci“… tyto obecné marketingové fráze najdeme na obalech a v reklamách mnoha výrobků. Jak ale skutečně retinol v pleti funguje?

Aminokyseliny vs. Kolagen

Ať už se rozhodnete pro aminokyseliny nebo kolagen, vždy to bude správná volba, protože to naše tělo i pleť potřebuje a velmi to ocení :-) Víte, co jednotlivé pojmy znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl? Pojďme si je trochu přiblížit...

VIitamínový koktejl na pokožku po zimě

Po zimě nás všechny trápí suchá a dehydratovaná pleť, protože žádné pokožce nesvědčí mrazy, vlhko a změny teplot. Pokožka trpí, je bez života a často nám popraskají i malé cévky. Proto je potřeba zakročit a dodat pleti tolik důležité vitamíny, které po tomhle náročném období potřebuje. Dnes si představíme tři vitamínová séra od italské značky Monoderma, které dokáží vyřešit spoustu problémů na pleti.