Vitamín A neboli retinol – „zázračný“ vitamín pro Vaši pleť

Asi jste už slyšeli o úžasných účincích vitamínu A na pleť, které slibuje každý výrobce krémů nebo sér s jeho obsahem. „Retinol dokáže vyhladit vrásky, rozjasňuje pleť, redukuje akné a nadměrnou pigmentaci“… tyto obecné marketingové fráze najdeme na obalech a v reklamách mnoha výrobků. Jak ale skutečně retinol v pleti funguje?

Pojďme se na tento zázračný vitamín podívat zblízka

O účincích retinolu bylo napsáno již mnoho článků a proběhlo nespočet odborných studií. Všechny potvrdily, že pravidelné používání přípravků s obsahem retinolu zlepšuje stav pleti. Retinol je nejznámější a nejúčinnější formou vitamínu A, a proto je doporučován odborníky a lékaři po celém světě. Patří totiž mezi nejúčinnější látky, které stimulují v pleti syntézu kolagenu. A více kolagenu v pleti určitě chceme, protože je základním stavebním prvkem kůže, a je důležitý pro pevnost pleti a redukci již vzniklých vrásek.

Proč potřebujeme retinol?

V kůži ovlivňují retinol a retinoidy (látky odvozené od retinolu) nejen produkci kolagenu, ale také řadu dalších buněčných procesů, například růst buněk a jejich diferenciaci neboli dělení. Retinol také pomáhá poškozeným buňkám vrátit se do normálního, zdravého stavu.
Mezi nejčastější příčinu poškození buněk patří sluneční záření. A ruku na srdce, kdo z nás se dokáže na 100% vyhnout sluníčku?

hydropeptide-short

Po vystavení pokožky UV zářením se v kůži začínají formovat reaktivní druhy kyslíku, tzv. volné radikály. Ty pak útočí na zdravé buňky a snaží se od nich „ukrást“ elektron, kterým se stabilizují. Retinol je opakem těchto volných radikálů a jako antioxidant se zapojuje do procesu, kdy volné radikály neutralizuje, a ty pak již nemají potřebu ničit okolní buňky. Tímto způsobem napomáhá retinol v kůži zachovat tolik důležitý kolagen a elastin, který potřebujeme pro pevnou a mladistvou pleť.

Jak retinol pomáhá?

Topicky aplikovaný retinol nefunguje pouze uvnitř buněk, ale dokáže pleti pomoci i na jejím povrchu. Stimuluje exfoliaci, tedy odlučování odumřelých kožních buněk z povrchu kůže. Jakmile se odumřelé buňky odstraní, dochází ke tvorbě nových kožních buněk, které mohou zajišťovat i produkci kolagenu.
Pro kolagen, potažmo pevnou pleť je tedy retinol dvojí výhra. Nejenom, že se pleť zbaví unaveného a zašedlého tónu, ale získá i mladistvý vzhled bez vrásek.

Retinol ve své čisté a účinné verzi najdete v těchto přípravcích:

Hydropeptide-nimni-cream Medik8-crystal-retinal1 Medik8-crystal-retinal-10 Medik8-crystal-retinal6 Medik8-intelligent-retinol-6tr Medik8-retinoate-intense Medik8-crystal-retinal3 Medik8-retinoate-superkrem Medik8-retinol10

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení