Peptidy – jak působí a co skutečně dokážou ovlivnit

Hned ze začátku je třeba si říct, že svět se zabývá výzkumem peptidů více než 50 let. Za tu dobu byly jejich blahodárné účinky prokázány nejen v laboratoři, ale i ve skutečných produktech. Peptidů existuje opravdu spoustu druhů a mohou být prospěšné v mnoha oblastech. Nás zajímají peptidy, které jsou přínosné pro kůži, proto se tedy zaměříme přímo na ně.

Pokud na sebe vzájemně působí určité peptidy, zdraví vaší pokožky se může až rapidně zlepšit. Bez peptidů pleť není soudržná, dochází k jejímu povolení, vzniku vrásek, změnám její textury a snížení elasticity. Některé peptidy mohou redukovat akné nebo nadměrnou pigmentaci. Jiné zase podporují růst vlasů nebo řas…. .
Topicky aplikované peptidy obnovují stavební prvky kůže, která se díky tomu stává pevnější, zdravější a odolnější.

Co peptidy skutečně dovedou?

  • Peptidy zabraňují škodlivinám, které jsou všude kolem nás, aby se dostaly do organismu, kde škodí nejenom pokožce, ale celému našemu tělu. Díky peptidům se nám z těla tyto škodlivé látky snadno odbourávají.
  • Peptidy se přirozeně nacházejí v naší pokožce a působí jako stavební součásti bílkovin, tj. kolagenu, elastinu a keratinu. Při aplikaci na pleť působí peptidy přímo na kožní buňky a plní specifické funkce.
  • Peptidy stimulují buněčné syntézy, jako příklad můžeme uvést kolagen, který udržuje naši pokožku mladistvou a vypnutou.

Naše pleť se může potýkat i s pigmentovými skvrnami a celulitidou. I proti těmto neřestem se dá bojovat pomocí peptidových přípravků, protože právě peptidy ovlivní buňky v boji proti těmto usazeninám. Každý z peptidů má pro pokožku jiný vliv.

Jednotlivé peptidy se přesně zaměřují na specifické problémy:          

  • zpevnění pleti a sjednocení tónu                                                                                
  • zpevnění pleti a sjednocení tónu
  • redukci vrásek a projevů stárnutí
  • posilnění vlasových folikulů
  • redukci pigmentace
  • obnovu funkce ochranné kožní bariéry
  • hydrataci pleti

Jak peptidy fungují?

Peptidy jsou látky, které skvěle komunikují s kožní buňkou. Můžete si je představit jako „dobré učitele nebo informátory" naší pokožky. Peptidy „učí“ naši pleť, co má dělat a jak, aby zůstala mladistvá a pevná. Zlepšují schopnost regenerace pokožky a posilují přirozenou kožní bariéru.
Jsou jako klíče, které se hodí pouze do určitých receptorů (zámků) buňky, aby mohly aktivovat neboli odemknout odlišné specifické procesy. V podstatě každý z peptidů předá buňce určitou informaci, na kterou buňka zareaguje.
Uvedeme si pár příkladů: když peptid předá informaci buňce, aby vytvářela elastin, bude vytvářet elastin, a tak omlazovat pokožku. Když řekne buňce, aby blokovala tvorbu pigmentu, bude působit proti nadměrné pigmentaci. Může blokovat vznik škodlivých látek, které jsou zodpovědné za vypadávání vlasů. A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna…..

Jejich využití je neskutečně široké a opravdu obdivuhodné. V naší nabídce najdete několik značek, které se na peptidy v kosmetice zaměřují, a tak můžete jejich účinek vyzkoušet na vlastní kůži:

 

Hydrostem Hydropeptide

Zázračné sérum - elixír pro obnovení strukturní celistvosti starší pokožky. Značně posiluje kolagenový skelet a zvyšuje pevnost kůže, odstraňuje ochablost a povadnutí pleti,...

Kód: RHS
Liquid Peptides A

Sérum s vysokým obsahem peptidů Liquid Peptides působí proti vráskám a omladí vaši pleť. Speciální technologie s 30% koktejlem peptidů se postará o redukci existujících vrásek a...

Kód: 1931
Medik8 Clarity Peptides

Díky Clarity Peptides bude vaše pleť křišťálově rozjasněná bez jediné chybičky. Make-up a korektor už nebudete potřebovat, vaše pleť bude zářit zdravím. Lehké sérum s...

Kód: 2405