Čištění pleti

FotkyFoto_18872484_SČistění je ten úplně nejdůležitější krok při jakémkoliv ošetření pleti. Pokud tento krok podceníte, nebo úplně vynecháte, tak při následném použití sebelepší kosmetiky se efekt rozhodně nedostaví. Jak na to?  Prvním krokem ke správnému čištění je vybrat si tu správnou řadu produktů, vhodnou pro vaší pleť.

Zvolením nesprávných produktů můžete nejen znehodnotit účinek dalších kosmetických přípravků, které chcete aplikovat po vyčištění pleti, ale můžete si pleť dokonce poškodit (např. nadměrným vysušením, nebo podrážděním). Aby nedošlo k přesušení nebo podráždění pleti určitě se vyhněte produktům s obsahem sulfátů (SLS, SLES), parabenů, nebo jiných detergentů, které jsou příliš agresivní pro všechny typy pleti. U pěny či gelu sledujte, jak moc pění. Kvalitní přípravky pění jen jemně, rozhodně by neměly pěnit jako šampón, nebo přípravek na mytí nádobí. Tady opravdu neplatí, čím víc, tím líp....
Při čištění pleti nesmíme zapomenout dodržovat jednoduché postupy:
 

Krok číslo 1: Zbavte se make-upu - odlíčení

 
Pozor na dva pojmy – odlíčení pleti a čištění pleti. Večer by jste měli začínat s odličujícím přípravkem, který odstraní make-up. Začínejte vždy odlíčením očí. Vzhledem k tomu, že se jedná se o nejcitlivější oblast obličeje, používejte speciální přípravek, který je pro tuto oblast přímo určený - odličovač očí (např. Eye Cleanse). K celkovému odlíčení pleti obličeje použijte pleťové mléko nebo micelární vodu. Ty si poradí s velkou vrstvou make-up i s nečistotami rozpustnými v tucích. Nebo rovnou po odlíčení očí přejděte k čištění pleti.
 

Krok číslo 2: Čištění pleti

 
Při výběru čistící řady je rozhodující typ vaší pleti. Pro normální či suchou, zvolte přípravky hydratující (např. Cream Cleanse, Gentle Cleanse...), pokud je vaše pleť mastná nebo smíšená, doporučujeme ji čistit hloubkově (např. Pore Cleanse gel, Beta Cleanse...). V případě velmi citlivé pleti volte zklidňující přípravky (např. Red Alert Cleanse).
 
U všech typů pleti s výjimkou citlivé se doporučuje ještě jednou za čas, zejména v podzimním a zimním období aplikovat peeling. Je jedno jaký peeling zvolíte, ať už chemický, enzymatický, nebo mechanický (např. Pore Refining Scrub), ale určitě si jej jednou za čas dopřejte, protože vám nejen odstraní odumřelé buňky a tím zlepší průnik účinných látek do kůže, ale zajistí i přirozenou obnovu zdravých kožních buněk.


Krok číslo 3: Nevynechávejte tonikum

 
Tonikum (např. Pore Refining Toner) vám možná připadá jako zbytečný krok navíc, ale ve skutečnosti hraje v čistění pleti klíčovou roli. Pomáhá z pleti odstranit zbytky tukových složek a dalších nečistot, dodá jí hydrataci a navodí pleti to správné pH, které vám zvýší průnik účinných látek ze sér nebo krémů. Ovšem pozor, nepleťte si tonikum s pleťovou vodou. Zatímco tonika jsou naprosto šetrná, pleťové vody obsahují alkohol, který může pleť dráždit a vysušovat, proto jsou vhodné jen pro velmi mastnou pleť. Pak už jen stačí použít sérum a krém a můžete jít spát.
 
Ráno v podstatě vynecháte jen odlíčení jinak je postup stejný. Pokud, ale opravdu nestíháte v ranním shonu, postačí, když pleť důkladně vyčistíte pleťovým tonikem a ošetříte denním krémem.
 
Na co ale nesmíte zapomenout je to, že krk a dekolt vyžadují stejnou péči jako obličej. Díky velmi jemné kůži v těchto partiích se zde snadno tvoří vrásky, které váš věk velmi rychle prozradí. Naučte se z čištění pleti udělat každodenní rituál a budete sami překvapeni, jak malou chviličku vám zabere.
 
Pokud budete tento krok opomíjet, věřte tomu, že se vaše pleť nejen neuzdraví (v případě akné platí trojnásobně), ale bude stárnout rychleji a následky se pak těžko odstraňují.