NORDAID VITAMIN K2+D3 - SPRAY Vitaminy K2+D3 v inovativní formě perorálního spreje

Kód: 3092
7 hodnocení
Značka: Nordaid
359 Kč 312 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Unikátní kombinace vitamínů K2 a D3 ve spreji pro lepší imunitu, odolnost kostí a jejich ochranu proti osteoporóze, snížení cévních mozkových příhod, infarktu, ale i mnohem více ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to vitamín K2

Prozatím nepříliš prozkoumaný vitamín, o kterém ale víme, že je velmi důležitý. Ovlivňuje ukládání vápníku v kostech, zubech, ale i v cévách a měkkých tkáních. Je také spojován s prevencí rakoviny. Obvykle ho máme ve stravě nedostatek a proto je vhodné jej doplňovat doplňkem stravy. Příjem vitamínu K2 se velmi doporučuje při užívání doplňků stravy s obsahem vápníku a vitamínu D.

Obecně vitamín K je soubor vitamínů rozpustných v tucích a nejdůležitější z této skupiny jsou vitamíny K1 a K2. Pojďme si je rozebrat: 

Vitamín K1 (fylochinón) je nejsnadněji dostupný vitamín K a má na starosti koagulační děje, tedy srážlivost krve, přesněji syntézu protrombinu. Je obsažen v zelené listové zelenině a proto jej můžeme stravou snadno doplnit.

Vitamín K2 (menachinón) je vytvářen bakteriemi ve zdravém střevním prostředí a má v organismu zcela odlišné, ale vysoce důležité funkce oproti vitamínu K1. Vitamín K2 se uplatňuje zejména v nekoagulačných dějích (např. mineralizace kostí a zubů, metabolismus buněčné cévní stěny a buněčný růst) Vyskytuje se jen malém množství u fermentovaných potravin, např. ve fermentovaném sójovém sýru a kysaném zelí.

 Vitamín K3 (menadion) je syntetická forma vitamínu K a přidává se do krmiva pro zvířata.

 

Jaký je účinek vitamínu K2 na organismus? 

  • ovlivňuje celkový metabolismus vápníku v organismu
  • podporuje ukládání vápníků do kostí a zubů
  • eliminuje riziko vzniku osteoporózy
  • odstraňuje vápník z artérií a měkkých tkání
  • chrání organismus před vznikem civilizačních chorob

 

Doporučený příjem vitamínu K2

Optimální množství denního příjmu vitamínu K2 není stanoveno, ale jako nejvhodnější se předpokládá denní dávka 70 až 80 μg. Ovšem náš běžný příjem nedosahuje ani 10% z tohoto množství. Nedostatek vitamínu K2 je přitom spojován s vyšším rizikem vzniku osteoporózy, mozkové mrtvice a srdečního infarktu, diabetu, ledvinových kamenů a nádorových onemocnění.

 

Co je to vitamín D3

Vitamín D3 (cholekalciferol), se v lidském těle vytváří z cholesterolu. Ten se nejprve přemění na 7-dehydrocholesterol a z něj působením UV záření (o délce 290–320 nm) vzniká vitamin D3. Proto mu přezdíváme „sluneční vitamin“.  V dnešní době se ale slunci příliš nevystavujeme a pokud ano chráníme se krémy se silnými ochrannými faktory. To má za následek právě nedostatek vitamínu D. Podle vědeckých publikací již faktor SPF 8 snižuje produkci vitamínu D až o 97 %. 

Nejlepším zdrojem vitaminu D3 jsou rybí tuk, játra, žloutek nebo obohacené složky potravy. Samozřejmě existuje i vit. D2 (ergokalciferol), který je rostlinného původu, nicméně jeho vstřebatelnost je mnohem nižší. 

 

Jaký je účinek vitamínu D na organismus? 

  • Zlepšuje imunitu - nedostatek vitaminu D je spojován se snížením imunity, ale i rizikem rozvoje autoimunitních onemocnění, jako jsou alergie, cukrovka apod. 
  • Zvyšuje ukládání vápníku do kostí
  • Ovlivňuje obměnu a dozrávání kožních buněk
  • Reguluje střevní absorpci vitaminu A 

 

Unikátní kombinace 2 v 1

Vitamíny K2+D3 pohromadě ve skvěle absorbovatelném perorální spreji bez přidaného cukru a příjemnou příchutí máty, který se na rozdíl od kapslí nebo tablet vstřebává ústní sliznicí přímo do krevního řečiště. 

 

Doporučené dávkování:


Dospělí a senioři užívají 1 dávku (odpovídá jednomu stlačení/jednomu střiku) denně.

Jedna dávka (jeden střik) obsahuje 20 μg vitaminu K2 (26,67 % pravděpodobné denní potřeby) a 800 IU/20 μg (400 % *) vitaminu D3.
Nevhodné pro děti do 3 let.
Nepoužívejte v případě, že Vám lékař předepsal léky na ředění krve (antikoagulancia), nebo se s ním poraďte.


* Evropské referenční hodnoty pro příjem živin.

 

Návod k použití:


Při prvním použitím zmáčkněte pumpičku 3–4krát. Před každým použitím lahvičku dobře protřepejte. Stříkněte jednou pod jazyk anebo na vnitřní stranu tváře. Po použití nasaďte na lahvičku zpět uzávěr a skladujte ve svislé poloze.

 

Složení:


Voda, steviol-glykosidy, arabská guma, citronová šťáva, vitamin D3 (cholekalciferol), sorban draselný, slunečnicový lecitin, mátový esenciální olej (Mentha Arvensis), xanthan, vitamin K2 (menachinon).

 

Upozornění:


Potravinové doplňky neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotách od 5 °C do 25 °C. Nevystavujte přímému slunci. V případě, že produkt nebyl delší dobu používán, může dojít k ucpání trysky. Pokud se tak stane, propláchněte trysku teplou vodou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: