NORDAID VITAMIN D3 400 IU pro děti Vitamín D3 pro děti ve spreji

Kód: 3101
Neohodnoceno
Značka: Nordaid
249 Kč 217 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

NORDAID D400 pro děti je dobře absorbovatelný perorální sprej s vitaminem D a příjemnou pomerančovou příchutí, který se na rozdíl od kapslí nebo tablet vstřebává ústní sliznicí přímo do krevního řečiště. Vitamin D3 stimuluje imunitní systém a pomáhá kostem zůstat silné a zdravé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to Vitamin D3

Vitamín D3 (cholekalciferol), se v lidském těle vytváří z cholesterolu. Ten se nejprve přemění na 7-dehydrocholesterol a z něj působením UV záření (o délce 290–320 nm) vzniká vitamin D3. Proto mu přezdíváme „sluneční vitamin“.  V dnešní době se ale slunci příliš nevystavujeme a pokud ano chráníme se krémy se silnými ochrannými faktory. To má za následek právě nedostatek vitamínu D. Podle vědeckých publikací již faktor SPF 8 snižuje produkci vitamínu D až o 97 %. 

Nejlepším zdrojem vitaminu D3 jsou rybí tuk, játra, žloutek nebo obohacené složky potravy. Samozřejmě existuje i vit. D2 (ergokalciferol), který je rostlinného původu, nicméně jeho vstřebatelnost je mnohem nižší. 

 

Jaký je účinek vitamínu D na organismus? 

  • Zlepšuje imunitu - nedostatek vitaminu D je spojován se snížením imunity, ale i rizikem rozvoje autoimunitních onemocnění, jako jsou alergie, cukrovka apod. , zejména u dětí
  • Zvyšuje ukládání vápníku do kostí, prevence proti křivici
  • Ovlivňuje obměnu a dozrávání kožních buněk
  • Reguluje střevní absorpci vitaminu A 

 

Hlavní účinné látky

Vitamín D3 400 IU (10 µg)  - vysoká dávka nejlépe využitelného vitamínu D pro lidský organismus (1 vstřik odpovídá 200%** DDD)

Citronová šťáva a pomerančový esenciální olej (Citrus Sinensis) - pro zlepšení chuti a lepší vstřebávání

** Evropské referenční hodnoty pro příjem živin.

 

Proč ve spreji?

Podávání ve spreji je inovativní a jedinečné řešení. Díky němu dojde k rychlému vstřebání vitamínů přes ústní sliznici rovnou do krevního řečiště. 

Výhody podávání vitaminu D ve formě spreje:

  • 95 % vstřebatelnost a biologická využitelnost
  • nezatěžují trávicí trakt
  • příjemná chuť
  • snadná aplikace bez potřeby zapíjení
  • vzduchotěsné balení, zaručuje dlouhou životnost produktu
  • výhodná cena

 

Kombinujte s Vit. C

Pro maximální podporu imunity se doporučuje kombinovat s liposomální formou vitamínu C.

 

Doporučené dávkování:

Děti a dospívající užívají 1 dávku (1 vstřik) denně. Denní dávka obsahuje 400 IU / 10 μg vitaminu D3 (200% *) a 0,07935 mg pomerančového esenciálního oleje (furanokumariny <0,0026 mg).

* Evropské referenční hodnoty pro příjem živin.

 

Návod k použití:


Při prvním použitím zmáčkněte pumpičku 3–4krát. Před každým použitím lahvičku dobře protřepejte. Stříkněte jednou pod jazyk anebo na vnitřní stranu tváře. Po použití nasaďte na lahvičku zpět uzávěr a skladujte ve svislé poloze. V případě, že produkt nebyl delší dobu používán, může dojít k ucpání trysky. Pokus se tak stane, propláchněte trysku teplou vodou.

 

Upozornění!


Potravinové doplňky neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotách od 5 °C do 25 °C. Nevystavujte přímému slunci!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: